Wakacje na Suwalszczyźnie

0
228

Wbrew pozorom Suwalszczyzna to nie region, który nie nadaje się do zamieszkania. Mimo, że wielu sądzi, że posiada on niesprzyjające warunki do rozwoju, to rzeczywistość pozuje zupełnie coś innego. Region ten to naprawdę wyjątkowe miejsce. Składa się na to bardzo wiele czynników.

Jednymi z najważniejszych jest oczywiście jego położenie. Jako, że znajduje się on w niedalekiej odległości od wschodnich granic, rozwój przemysłu jaki ma tutaj właśnie miejsce, zaskakuje nawet największych pesymistów. To właśnie przez Suwalszczyznę i jej największe miasta – Suwałki i Białystok przebiega jedna z czternastu specjalnych stref przemysłowych.

Jakie jeziora są na Suwalszczyźnie?

Tutaj znajdują się nie tylko najbardziej znaczące dla przemysłu drzewnego marki takie jak firma specjalizująca się w produkcji stolarki drzwiowej, ale również i licznie występujące na tym terenie fabryki zajmujące się produkcją materiałów budowlanych, przemysłem metalowym, tworzyw sztucznych, wykończenia wnętrz, jak również przemysłem odzieżowym. A to wszystko w jedynym w sowim rodzaju położeniu, którego podwaliny stworzył ustępujący na tym terenie lodowiec skandynawski.

To właśnie jego dziełem są występujące tak licznie w tym regionie jeziora, w tym najgłębsze w tej części europy jezioro Hańcza. To właśnie tutaj występują niespotykane nigdzie indziej pagórki jak również wzgórza, charakteryzujące się bardzo stromymi zboczami. Charakteru temu regionowi nadają również liczne rezerwaty przyrodnicze, w tym dewa główne – Suwalski Park Krajobrazowy jak również Wigierski Park narodowy, będące prawdziwą skarbnicą Suwalszczyzny. Jest więc to region, który naprawdę warto odwiedzić, by poznać jego charakterystykę i tak niespotykane nigdzie indziej piękno tutejszej przyrody.