Atrakcje Turystyczne na Suwalszczyźnie

0
130

Suwalszczyzna to jeden z tych regionów, które z pewnością warto odwiedzić. Przekonują o tym nie tylko przewodniki turystyczne, które można kupić w miejscowościach tego regionu, ale również i osoby, które ten region odwiedziły. A naprawdę jest co oglądać, mimo, że uchodzi on za jeden z najbardziej nieprzystępnych w Polsce. Jednak będąc tam właśnie nikt nie powinien się nudzić i narzekać na brak atrakcji. Tych Suwalszczyzna oferuje w nadmiarze.

Jako, że większość miejscowości położona jest nad jeziorami, oraz sztucznymi zbiornikami wodnymi, jest ona miejscem szczególnie uczęszczanym przez kochających wodę. Nie zabraknie tam również atrakcji jakie proponują dwa najważniejsze punkty – Wigierski Park Narodowy jak również i Suwalski Park Krajobrazowy z jednym z najgłębszych jezior. Jako, że teren Suwalszczyzny w większości ma charakter polodowcowy, który powstał dzięki lodowcowi skandynawskiemu, każdy ma możliwość odwiedzenia jednego z miejsc, gdzie pozostał po sobie najwięcej.

Jak spędzić wakacje na Suwalszczyźnie?

Takim właśnie jest Głazowisko Barchanowo z licznie nagromadzonymi za sprawą skandynawskiego lodowca głazami narzutowymi. Warte odwiedzenie są również Skansen położony nad jeziorem Zelwa na skraju Puszczy Augustowskiej.

Skansen tworzy zespól chat wiejskich w większości prezentujący stare narzędzia, którymi posługiwano się do wykonywania codziennych czynności jak również plac zabaw w starym stylu. Jedną z najbardziej znanych atrakcji Suwalszczyzny stanowi oczywiście tradycyjna sauna tzw. bania, zbudowana najprawdopodobniej przez Staroobrzędowców, obecnie stanowi ona jedynie atrakcję turystyczną, którą można znaleźć jedynie w kilku wsiach pojezierza suwalskiego.