Noclegi i atrakcje na Helu

0
41

Hel jest bardzo atrakcyjnym nadmorskim miejscem. Mieści się na Półwyspie Helskim. Miejsce to jest z trzech strony otoczone wodą- mamy więc dwie możliwości dotarcia: samochodem, tramwajem i oczywiście promem co wybiera najwięcej osób. Wycieczka promem nie trwa długo i jest dość atrakcyjnym sposobem podróżowania dlatego też przyciąga tak wielu turystów.

Hel jest bardzo turystycznym miastem- co roku zjeżdżają tam setki odwiedzających. Na jakie rozrywki możemy więc liczyć będąc w tym mieście? Oczywiście jak w każdej nadmorskiej miejscowości mamy do dyspozycji plaże, które jednak różnią się od większości plaż na polskich wybrzeżach. Plaże na Helu są malownicze, a rzeźba terenu jest można by powiedzieć niesamowita. Jest to z pewnością idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają kąpiele, słońce i opalanie się. Dla lubiących spacery przyroda stworzyła wspaniały sosnowy las.

Co warto odwiedzić na Helu?

Zobaczmy jednak jakie inne atrakcje może nam pokazać Hel. Jak w każdej nadmorskiej miejscowości, a przynajmniej w większości możemy podziwiać Latarnię Morską, mającą aż 21,5 metra wysokości. Na latanie można wejść i podziwiać z niej wspaniałe widoki. Liczmy się jednak z tym, że trzeba wchodzić po schodach co jest dość męczące ale opłacalne. Następnym punktem może być Muzeum Rybołówstwa oraz Port Rybacki, który został zbudowany w 1883 roku przez pruski rząd. Możemy podziwiać tam wszelkiego rodzaju łodzie, żaglówki, kutry rybackie.

Możemy więc liczyć na świeżą rybkę prosto z połowu. Co jeszcze oferuje nam Hel? Muzeum Obrony Wybrzeża oraz Znane wszystkim Fokarium, gdzie możemy podziwiać foki szare, które niegdyś były najpopularniejszym gatunkiem fok w Morzu Bałtyckim, a dokładniej w rejonie południowym. Checz Kaszubska to miejsce, które również warto odwiedzić tak samo jak wrak Bryzy K-18 i wielu innych statków. Dla aktywnych Hel może zaproponować dodatkowo korty tenisowe, nurkowanie, wędkarstwo, jazdę konną i wiele innych dyscyplin, które być może przypadną nam do gustu. Z całą pewnością możemy więc polecić ta miejscowość wszystkim odwiedzającym miejscowości nadmorskie.