Sporty wodne na mazurach

0
39

O tym, iż jeziora mazurskie przeciągają corocznie w okresie letnim miliony głodnych wodnego szaleństwa turystów nie trzeba nikogo przekonywać. Kraina ta posiada przeszło 3000 jezior, z czego kilkaset objętych jest ochroną rezerwatową i nie można ich użytkować przy pomocy sprzętu silnikowego.

Wszystko co jest konieczne by móc pływać po jeziorach Wigierskiego Parku Narodowego jak również i Suwalskiego Parku Krajobrazowego to siła ludzkich mięśni. Ma to jednak swą niewątpliwą zaletę, gdyż to właśnie zmęczenie będzie powodowało nie tylko zdrowy sen, ale również najwięcej satysfakcji przepłynięcia wybranego akwenu. Wybierający się więc na wypoczynek w region jezior nie powinni więc zapominać o zabraniu ze sobą posiadanego sprzętu wodnego takiego jak wodny rower, żaglówka czy łódź wiosłowa.

Atrakcje sportowe na Mazurach

Jeśli jednak takiego nie posiadają to również nic straconego. Można taki wypożyczyć w bardzo licznie znajdujących się nad brzegami jezior wypożyczalniach sprzętu wodnego jak również wszelkiego niezbędnego ekwipunku, koniecznego by móc wypłynąć na jezioro. Dla głodnych wrażeń jakie niesie za sobą nurkowanie Mazury mają również coś ciekawego. W większości wód można bowiem nurkować bez problemów.

Oczywiście wcześniej należy przejść odpowiednie szkolenia, by móc radzić sobie z różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami jakie mogą zdarzyć się w toni jeziora. Polecane jest także nurkowanie z przewodnikiem, by zapewnić sobie jak największe bezpieczeństwo podczas podwodnych eskapad. Usługi nurkowania są również popularne przez wzgląd na przepiękną podwodną faunę i florę, którą warto uwiecznić.