Ciekawe miejsca na polskim wybrzeżu

0
71

Morze Bałtyckie to jedyne morze do którego ma dostęp Polska. Dlatego też powinniśmy wiedzieć czemu warto odwiedzić nadmorskie miejscowości. Na początku kilka słów na temat samego Morza Bałtyckiego. Jego powierzchnia wynosi aż 386 kilometrów kwadratowych, a średnia głębokość wynosi aż 52 metry. Jednak te informacje przeczytamy w każdej encyklopedii. Przedstawmy więc Morze Bałtyckie od strony, której nie widać  w encyklopedycznych treściach. Na samym początku podzielmy pobrzeża naszego morza na Pobrzeże Szczecińskie, Koszalińskie i Gdańskie.

Pobrzeże Szczecińskie z pewnością zachwyci nas takimi miejscami jak Świnoujście ( w tym przypadku przygotujmy się na przeprawę promem). Do morza mamy z każdego miejsca kilka kroków, możemy odwiedzić knajpki, gdzie grywają karaoke jak i do Niemiec mamy kilka kroków. Innym ciekawym miastem są Międzyzdroje, gdzie mnóstwo jest ośrodków zdrowotnych. Kamień Pomorski, Dziwnów, Dziwnówek to tylko jedne z niewielu miejsc. Jeśli chodzi o krajobrazy z pewnością przypadnie nam do gustu Zalew Szczeciński, wyspa Uznam, Wolin, puszcza Bukowa, Woleniowa  i Wkrzńska.

Jakie miejsca można zobaczyć na polskim wybrzeżu?

Pobrzeże Koszalińskie inaczej Słowińskie rozciąga się od Kołobrzegu do przylądka Rozewie. Jeśli uwielbiamy wielkie plaże z pewnością są to miejsca odpowiednie dla nas. Częstą atrakcją jest tutaj zjeżdżanie po wydmach, których również jest tu mnóstwo. Do miejscowości wypoczynkowych możemy z całą pewnością zaliczyć takie miejscowości jak  Kołobrzeg, Mielno, Unieście, Dąbki, Ustka, Łeba. Możemy tutaj zwiedzać zabytkowe budynki takie jak dworki, zamki, pałace, kamieniczki ale również i skanseny- na przykład skansen we wsi kluki.

Pobrzeże Gdańskie jest jednak najbardziej popularne jeśli chodzi o nadmorskie atrakcje. Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta, które przyciągają turystów niezależnie od pory roku. Tu zawsze coś się dzieje: koncerty, festiwale, konkursy. Będąc w tych miejscowościach nie zapomnijmy odwiedzić Zamku Krzyżackiego z XIII-XIV wieku, Fromborku, gdzie działał Kopernik i gdzie możemy podziwiać piękne katedry jak i Sztutowo- czasem warto zaczerpnąć odrobiny historii z II Wojny Światowej.

Ciekawym rozwiązaniem mogą być wakacje z psem nad morzem w domkach na wodzie. Już teraz możecie sprawdzić ofertę HT Houseboats i zarezerwować domek na wyłączność.

Widzimy więc, że Morze Bałtyckie to nie tylko słona woda, piasek, zbieranie muszelek i jedzenie pieczonych ryb z nadmorskich knajpek. Wystarczy tylko wiedzieć gdzie szukać ciekawych miejsc i spędzić wakacje nad morzem tak jak nie opisują tego w gazetach tylko lepiej.