Gdzie szukać noclegu w Smolnikach?

0
324

Smolniki to miejscowość położona w północnej części Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Takie położenie sprawia iż może ona zaoferować przede wszystkim spokojny wypoczynek w miejscu, nie tkniętym przemysłem, gdzie codziennie budzić nas może śpiew ptaków jak również szum fal okolicznych jezior.

Walory tego miejsca doceniają nie tylko turyści z Polski ale również zagranicy, głownie zza wschodniej granicy. Jako iż Smolniki w całości to miejscowość turystyczna, każdy turysta z pewnością znajdzie tutaj nocleg na miarę swoich możliwości finansowych. Zapewnić go mogą znajdujące się nad okolicznymi jeziorami liczne pensjonaty jak również kwatery prywatne. W niedalekiej odległości w Suwałkach można również znaleźć hotele.

Tani nocleg w Smolnikach

Wracając jednak do Smolnik warto wspomnieć iż okoliczne jeziora Pawin, Kojle jak również Jaczno to doskonałe miejsce dla wszystkich kochających nie tylko piękne widoki, ale również idealnie nadające się dla osób kochających aktywne spędzanie wolnego czasu. Jednym z takich miejsc są szlaki piesze i rowerowe, jakie dla turystyki zostały udostępnione w pobliżu jeziora Jaczno. Tam to właśnie znajduje się ścieżka poznawcza przebiegająca nad jego brzegami.

Jest to więc idealne miejsce dla zakochanych, którzy idąc nią mogą zachwycać się krajobrazami Suwalskiego Parku Krajobrazowego, jednego z najbardziej cennych rezerwatów przyrody w regionie Podlasia jak i całego kraju. Dla kochających wodę wyżej wspominane jeziora oferują cała gamę sportów wodnych. Jest ot jednak propozycja tylko i wyłącznie dla osób aktywnie spędzających czas, pływając po jeziorach nie można używać sprzętu silnikowego.