Atrakcje turystyczne w Smolnikach

0
287

Jednym z najbardziej ciekawych miejsc, które z pewnością zachwycają na Suwalszczyźnie są oczywiście Smolniki. Jest to jedna z najstarszych wsi, usytuowana w północnej części Suwalskiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Jaczno i Kameduł oraz Czarnym. Takie usytuowanie tego miejsca sprawia iż jest to miejscowość stricte turystyczna z szeroko rozbudowaną bazą noclegową i turystyczną.

Jako, że Smolniki znajdują się nad jeziorami, można również aktywnie spędzać urlopowy czas. Można korzystać z szerokich możliwości jakie dają znajdujące się tam jeziora, pływać, używając bezsilnikowego sprzętu pływającego takiego jak chociażby łodzie wiosłowe, kajaki czy żaglówki. Smolniki mają również coś dla osób kochających piesze i rowerowe wycieczki po okolicy. Tutaj znajdują się dwa szlaki turystyczne, przygotowane specjalnie dla tych, którzy chcą poznać okolicę. To właśnie tutaj na turystów polskich i zagranicznych czekają dwa punkty widokowe.

Punkt widokowy w Smolnikach

Pierwszym z nich jest noszący nazwę „U Pana Tadeusza”, punkt widokowy, znajdujący się przez miejscowością. Za jego pośrednictwem można podziwiać piękno otaczającej przyrody jak również poznać okoliczne jeziora, z których zakątek ten słynie. Drugi „punkt widokowy na oazie” znajdujący się na ścieżce poznawczej, rozciągającej się wokół jeziora Jaczno. Smolniki stanowią więc doskonałe miejsce wypoczynku dla wszystkich Tych, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku wielkich miast, przebywając jednocześnie na łonie natury Suwalskiego Parku Krajobrazowego, który kusi pięknymi widokami.