Atrakcje turystyczne w Suwałkach

0
528

Suwałki to jedno z niewielu miejsc, gdzie można przede wszystkim odpocząć oraz ekscytować się pięknem tutejszych krajobrazów. W mieście znajduje się sztuczny zbiornik wodny noszący nazwę Arkadia, znajduje się tam również miejska plaża, która przez okres letni nadzorowana jest przez tamtejszych ratowników.

Jako, że miasto znajduje się nad jedną z najbardziej znanych rzek – Czarną Hańczą, która przepływa zarówno przez Polskę jak i Białoruś, stawowi jedno z najbardziej niezwykłych miejsc, które każdy przebywający w tychże okolicach powinien zwiedzić. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje jakie dla turystów przygotowały Suwałki. Jedną z największych jest oczywiście utworzony w 1989 roku Wigierski Park Narodowy, jeden z największych w kraju, położony w Puszczy Augustowskiej, która wraz z obszarami leśnymi znajdującymi się na Litwie i Białorusi stanowi jeden z największych tego typu kompleksów e europie. Jego łączna powierzchnia wyniki bowiem ponad trzysta tysięcy hektarów.

Co ciekawego można zobaczyć w Suwałkach?

Dla lubiących zwiedzać oraz wędrować pieszo i rowerem, Suwałki mają do zaoferowania Suwalski Park Krajobrazowy. To właśnie w tym miejscu można nie tylko spacerować, zachwycając się pięknem przyrody, ale także jeździć rowerem. Park ten umożliwia także uprawianie turystyki wodnej. Jest to jedno z niewielu miejsc, które może poszczycić się tym iż na jego terenie zostały nakręcone sceny do filmów, związanych z naszą historią. W parku tym kręcone były sceny do ekranizacja jednego z najważniejszych polskich dzieł literackich – Pana Tadeusza. Dlatego też Suwałki mają się czym pochwalić.