Atrakcje kulturalne Suwałk

0
217

Suwałki jako jedno z największych miast województwa podlaskiego oferuje swoim mieszkańcom niezliczone atrakcji, dzięki którym będzie można nie tylko miło, ale co ważniejsze przyjemnie spędzić czas. Do najważniejszych punktów miasta, które mają bezpośredni wpływ na rozwój kultury tego właśnie miasta ma oczywiście jedna z najważniejszych ulic – Tadeusza Kościuszki. To przy niej znajdziemy trzy najważniejsze ośrodki kulturalne jakie charakteryzują właśnie Suwałki. Najważniejszym miejscem jest oczywiście znajdujący się przy tej właśnie ulicy Ratusz, który jest siedzibą miejskich władz.

Atrakcje edukacyjne w Suwałkach

Znajdziemy tam również Muzeum Okręgowe, obecnie znajdujące się w innej części tj. Muzeum poświęconemu jednej z najważniejszych osobistości Suwałk Marii Konopnickiej. To jednak nie wszystkie atrakcje jakie miasto może zaproponować sowim mieszkańcom. Suwałki za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki wraz z Młodzieżowym Domem Kultury są organizatorami większości imprez kulturalnych jakie odbywają się w mieście. Na pasjonatów sztuki w szczególności malarstwa i fotografii swoje podwoje otwierają galerie sztuki Chłodna i Pakamera.

Nie należy także zapominać o bardzo wielu imprezach cyklicznych, które mają miejsce w Suwałkach. Do najważniejszych należą tutaj oczywiście dni Suwałk, obchodzone 26-28 maja, natomiast najważniejszymi wydarzeniami kulturalnymi są takie festiwale jak chociażby Międzynarodowy Festiwal Teatrów dzieci i młodzieży czy chociażby Letnia Filharmonia Aukso. Należy wspomnieć także o takich imprezach jak Przegląd Piosenki Żeglarskiej czy Suwalski Blues Festival.