Jeśli wakacje w babskim gronie, to tylko…. obóz dla dziewczyn!

0
102
obozy

Na rynku turystycznym jest mnóstwo ofert wyjazdów, jednak są takie, które skradną serce każdej dzieczynki i dziewczyny! To takie wyjazdy, gdzie nie będzie chłopców, a tylko babskie grono! Wiele młodych dam ceni sobie takie towarzystwo, zatem obóz dla dziewczyn cieszy się powoidzeniem. Są takie wyjazdy dla dzieci (od siedniu do dwunastu lat) oraz dla młodzieży (od trzynastu do osiemnastu lat). Uczestniczkami tego wyjazdu są zwykle panienki w wieku od ośmiu do trzynastu lat, czyli w  okresie, kiedy “babski świat” jest dla nich najciekawszy, a z chłopcami już lub jeszcze trudno im się dogadać. Bo małe dziewczynki np. sześcioletnie bawią się zarówno z dziewczynami, jak z chłopakami, natmiast panny powyżej tzrynastu lat już chętnie w swym otoczeniu widzą nie tylko koleżanki, ale też kolegów 🙂 Także obóz dla dziewczyn jest pomyślany głównie o tej grupie wiekowej – gdy z chłopcami dziewczętom najtrudniej przebywać i się dogadywać 🙂 Dla chłopaków w tym czasie są organizowane zaś boys campy – czyli wyjazdy tylko chłopięce.

Jak bezpiecznie wybrać?

Większość obozów (https://www.kogis.pl/obozy) dla dziewczyn różni się od siebie tak naprawdę tylko tytułem i lokalizacją. Program tematyczny jest praktycznie taki sam we wszytki ofertach obozu dla dziewczyn, a przynajmniej bardzo zbliżony. Rodzice i dzieci, którzy muszą podjąć decyzję, którego organizatora obozu dla dziewczyn wybrać mają prawdziwy dylemat. W takiej sytuacji warto sprawdzić organizatora i wybrać najlepszego. Biuro powinno mieć już za sobą wiele udanych sezonów, posiadać wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych oraz posiadać certyfikat gwarancji turystycznej. Ważną kwestią jest, aby każdy obóz dla dziewczyn zostały zgłoszony do kuratorium. Można sprawdzić czy dany obozu dla dziewczyn został zgłoszony do kuratorium poprzez uzyskanie od organizatora numeru zgłoszenia.

Panie wychowawczynie na obozie dla dziewczyn

Dobrze dobrana kadra jest przepisem na udany obóz dla dziewczyn. Wychowawcami tego obozu powinny być osoby stale współpracujące z biurem, oczywiście kobiety, najlepiej młode, znające się na obecnych trendach. Zapisując dziecko na obóz dla dziewczyn należy dopytać sprzedawcę turystycznego o zakwaterowanie. Pensjonat powinien posiadać pozytywną opinie ze straży pożarnej. Najlepiej gdyby każdy pokój miał swoją łazienkę. Dobrze gdyby ośrodek posiadał np. basen, ściankę wspinaczkową lub inny rodzaj atrakcji. Ważna jest też bliskość plaży lub innych terenów rekreacyjnych. Dziewczyny w ten sposób na pewno w pensjonacie nie będą się nudzić. Warto wybrać najlepszy wyjazd, z atrakcyjnym programem.

Co będą robić uczestniczki obozu dla dziewczyn?

W programie obozu dla dziewczyn jest mnóstwo zajęć kreatywnych, plastycznych i muzycznych. Dziewczyny uwielbiają robić plastyczne arcydzieła, lapić, wycinać, twaorzyć, ale też budować, sklejać, odkrywać, badać. Dlatego takich zajęć zwykle jest sporo – dziewczynki nie tylko mają warsztaty z decoupage czy quillingu, ale też budują budki dla ptaków czy biorą udział w ciekawych zajęciach sportowych, jak łucznictwo, kajaki, rowery, gra w lacrosse czy archery tag.

Na obozie dla dziewczyn organizowanym nad jeziorem lub morzem jest również czas na plażowanie, plotkowanie i kąpiele wodne. W końcu w wakacje trzeba porządnie odpocząć. Dziewczyny trzeba też rozruszać, dlatego w programie na obozie dla dziewczyn oprócz zajęć typowo dziewczyńskich organizowane są rozgrywki sportowe. Wychowawcy na obozie dla dziewczyn starają się zawsze urozmaicać program wprowadzając np. elementy zumby, tańca albo fitnessu. W obozie dla dziewczyn organizowane są różne wycieczki. Najfajniejsze i najbardziej lubiane wyjazdy to te do aquaparków, luna parków i innych atrakcyjnych miejsc.

Wyjazd na obóz dla dziewczyn to super sprawa. Na obóz dla dziewczyn mogą jechał zarówno małe dzieci jak i starszaki. Organizatorzy posiadają ofertę dla obu kategorii wiekowych. Na obozie dla dziewczyn można zawrzeć nowe znajomości, które potrafią przerodzić się w prawdziwą przyjaźń. Obóz dla dziewczyn organizowany jest w różnych częściach Polski. Najfajniejsze są jednak te nad morzem i nad jeziorem, gdyż tam dziewczynki mogą skorzystać w bardzo wielu atrakcji i sportów wodnych.