Festiwale i koncerty nad Bałtykiem

0
66

Morze to nie tylko szum muszelek, fale bijące nam w stopy, czy też mewy zabierające nam wzięte na plażę kanapki. Jak wiemy w Polsce miejscowości nadmorskie szczególnie latem , staja się miejscem wielu ciekawych wydarzeń w jakich warto uczestniczyć. Dzięki temu nasz wypoczynek będzie aktywny i ciekawy. Bo ileż razy można przechadzać się wzdłuż plaży zbierając muszelki, podziwiać zachody słońca, czy jeść świeżą rybę w chatce rybaka. Spójrzmy więc na nasze zwiedzanie nieco bardziej rozrywkowo i sportowo.

Atrakcje muzyczne nad Bałtykiem

W ciągu lata w nadmorskich miejscowościach takich jak Sopot, Gdańsk, Gdynia, Kołobrzeg, czy Międzyzdroje z pewnością każdemu kojarzą się z festiwalami muzycznymi. Szczególnym wydarzeniem jest coroczny festiwal w Sopocie na który zjeżdżają się największe gwiazdy polskiej muzyki i niekiedy wielkie postacie muzyki zagranicznej. Jednak nie na tym kończą się nasze nadmorskie festiwale. W Gdyni możemy wybrać się na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, który zazwyczaj odbywa się w maju, choć pierwsze jego edycje odbywały się we wrześniu.

Festiwal Sztuk Współczesnych odbywa się co roku w Teatrze Miejskich. I oczywiście co roku możemy podziwiać Heineken Open’er Festival, który nie tylko przyciąga piwoszy ale również wielbicieli muzyki rozrywkowej, elektronicznej i tej nieco mocniejszej. Co roku występują na owym festiwalu nie tylko polskie gwiazdy ale i te zagraniczne. Dla tych, którzy lubują się w muzyce tradycyjnej i etniczne polecamy festiwal Globaltica na którym występowały już takie osobistości jak Goran Bregovic oraz Cesaria Evora.

Jak wiec widzimy nad morzem czeka nas bardzo wiele atrakcji w których wiele turystów bardzo chętnie uczestniczy. Nie wspomnieliśmy jednak o Festiwalu Wikingów, który jest przeznaczony nie tylko dla tych pasjonujących się ową kulturą. Możemy więc połączyć nasze relaksacyjne wakacje z lekkim szaleństwem i odrobina dobrej rozrywki. Dzięki czemu nasze wakacje będą niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla nas ale również dla naszej rodziny i przyjaciół.