Weekend na mazurach

0
98

O tym iż Mazury to jedna z krain, która najmniej dotkliwie odczuwa skutki stale rozwijającego się w innych regionach przemysłu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dzieje się to za sprawą chociażby bardzo licznie występujących na tym terenie rezerwatów przyrodniczych.

Do najważniejszych należą oczywiście dwa największe – Suwalski Park Krajobrazowy jak również Wigierski Park Narodowy, po których można urządzać sobie piesze i rowerowe wycieczki, ciesząc się jednocześnie pięknem tamtejszej przyrody, której nie uda się spotkać nigdzie indziej. To tam znajdziemy również bardzo licznie występujące gatunki płazów oraz gadów takich jak jaszczurka zwinka czy padalec.

Oczywiście, kiedy moa o Mazurach to również mowa o występujących tam w liczbie 3000 jezior. Które czekają na turystów polskich i zagranicznych. Najczęściej goszczą tam turyści zza wschodniej granicy, gdyż region leży przy wschodniej granicy.

Weekend na Mazurach

Goszczą więc tam Rosjanie, Łotysze jak i Białorusini poszukujący nie tylko ciszy i spokoju, ale również kochający sporty wodne jak i zdobywające coraz większą popularność wędkowanie w tamtejszych rzekach, strumieniach i właśnie jeziorach, obfitujących w bardzo wiele gatunków ryb.

Tutaj niezapomniane chwile przeżyją więc pasjonaci spinningu walczący z takimi przedstawicielami ryb drapieżnych jak okoń, sum, szczupak czy troć wędrowna. Nie zabraknie także czegoś dla pasjonatów białych ryb takich jak płoć, sielawa czy sieja. Mazury są więc idealnym miejscem do rekreacji, zwiedzania najstarszych w Polsce budowli, których nawet czas nie zdołał mniszyć.