Wakacje w Polsce nad jeziorem z dziećmi

0
64

Jadąc na urlop w Polsce pole manewru mamy o wiele,  wiele prostsze niż za granica. Każdy bowiem zna swój kraj w wystarczającym stopniu by wiedzieć gdzie są góry, gdzie morze a gdzie mazury. Oczywiście destynacji jest o wiele więcej i są to tylko przykłady. Zatem zanim zaplanujemy wycieczkę musimy dobrze się zastanowić jak chcemy wypocząć. Jeśli lubimy górskie klimaty, tamtejsza kuchnie to prosta odpowiedzią będą góry. Jeśli jednak uwielbiamy morze, plaże, plażowe bary i drinki z palemkami to jasnym wyborem będą nadmorskie kurorty. Jeśli jednak uwielbiamy żagle i chcemy sobie popływać to bardzo dobrym rozwiązaniem są mazury.

Wakacje w Polsce z dziećmi

Jadąc w góry musimy tez wiedzieć ze takie miejscowości jak Wisła czy Zakopane będą bardzo oblegane i bardzo drogie. Nie mowa tylko o noclegach ale o także o restauracjach, pubach czy zwykłych sklepach. Jest to bardzo popularne w kurortach. Warto jednak czasem wziąć mapę przysiąść i poszukać mniejszych miejscowości które tez mogą nas oczarować swoim urokiem. Takich miejscowości jest mnóstwo a i ceny są tez zdecydowanie niższe  lecz w tym wypadku może być mniej atrakcji. W zimę małe miasteczka górskie z własnymi stokami są coraz bardziej oblegane ze względu na lepsze ceny i czasami nawet lepszy standard. Często występuje tam agroturystyka która jest bardzo ciekawa opcja wyboru.

Jadąc jednak nad morze warto spojrzeć na takie miejsca jak trójmiasto, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Hel czy Świnoujście. Zarówno w górach jak i nad morzem panuje ta sama sytuacja ze im mniejsza miejscowość i im mniej atrakcji tym niższa cena lecz nie zawsze. Najdroższymi kurortami nad morzem jednak na zawsze pozostaną Świnoujście, Hel i Międzyzdroje. Jednak nie są one tez tak bardzo oblegane jak by się to wydawało, zważywszy że w Świnoujściu większość turystów to tak naprawdę obywatele Niemiec. Jadąc na mazury można być pewnym ze ceny są stosunkowo niskie i na prawie takim samym poziomie w każdym kawałku tego rejonu. Pełno tam firm które czarterują jachty. Jednak nie jachtami żyją mazury. Jest tam bowiem mnóstwo pięknych lasów, powojennych bunkrów czy fortyfikacji . Jest to idealne miejsce na wspaniale spacery bądź odpoczynek z wędką na łódce czy rowerze wodnym. Wybór zatem gdzie najlepiej pojechać należy tylko do nas, wiec sami musimy zdecydować czy chcemy się nastawić na aktywne podróżowanie po górach, na rozrywkowe wybrzeże czy spokojny odpoczynek na mazurach.