Jakie atrakcje wybrać latem w Zakopanem?

0
27
gory

Zakopane jest nie bez powodu uważane za zimową stolicę Tatr. Tymczasem na terenie tego wyjątkowego miasta znajduje się mnóstwo atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu tym gościom, którzy odwiedzają je latem. O jakich atrakcjach mowa? Co warto zobaczyć w Zakopanem w porze letniej?

Dlaczego warto wybrać się do Zakopanego latem?

Już od początku maja w Zakopanem pojawia się coraz więcej turystów. Większość z nich przyjeżdża zaledwie na kilka dni, ale to wystarczy, by stolica Podhala rozpoczęła przygotowywania do sezonu letniego.

Dlaczego wyjazd do Zakopanego w porze letniej to świetny pomysł? Po pierwsze, Tatry i okolice o tej porze roku wyglądają bajecznie. Niektóre tatrzańskie szczyty z początkiem maja mogą być jeszcze przyozdobione śniegiem, co z pewnością dodaje im uroku. Po drugie, stolica polskich Tatr to idealna miejscówka dla rodzin z dziećmi. Koniec zimy oznacza wyższe temperatury za oknem, a to przekłada się na możliwość całodziennego zwiedzania miasta. Wreszcie w porze letniej otwiera się mnóstwo punktów gastronomicznych, handlowych i przede wszystkim kulturalnych.

Co warto zobaczyć w Zakopanem w porze letniej?

Jakie letnie atrakcje w Zakopanem czekają na turystów? Jest ich całkiem sporo. Oto kilka najciekawszych z nich:

  • Giewont– charakterystyczna sylwetka „śpiącego rycerza” od dziesięcioleci przyciąga tatrzańskich turystów. Stała się ona wręcz wizytówką tego miasta, którą zdecydowanie warto zobaczyć.
  • Kasprowy Wierch– to kolejny punkt, który obowiązkowo należy zobaczyć. Na szczyt można dojść pieszo lub wjechać kolejką. W jednym i w drugim przypadku czekają nas niesamowite widoki.
  • Baseny i Termy Tatrzańskie– w bliskim sąsiedztwie Zakopanego (a także w samym mieście) znajduje się wiele obiektów przeznaczonych dla miłośników gorących i nie tylko kąpieli.
  • Morskie Oko– trudno wymieniać letnie atrakcje w Zakopanem, nie wspominając o tym przepięknym, polodowcowym jeziorze. Można tam dojść pieszo lub wjechać fasiągiem.
  • Dolina Bachledowa – to mniej znane miejsce wśród miłośników Zakopanego, aczkolwiek również i ono powinno znaleźć się w naszych turystycznych planach. Jedną z największych atrakcji Doliny jest możliwość spacerowania wśród wierzchołków drzew.
  • Dolina Kościeliska– to przepiękne miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom klasycznych, tatrzańskich krajobrazów.

Jak widać, atrakcje letnie w Zakopanem to niezwykłe miejsca, dzieła natury, ale też obiekty rekreacyjne, wśród których każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie i swoich bliskich.