Atrakcje turystyczne Polski – Góry, Mazury, Morze

0
76

Polska jest krajem bardzo bogatym we wszelkiego rodzaju zabytki, krajobrazy, ciekawe miejsca. Dlatego też warto zwiedzić wszystko to, co może zaciekawić nie tylko ludzkie oko ale i ludzki umysł, naszą ciekawość. Ciekawe i zarazem piękne miejsca możemy spotkać nad morzem , na Mazurach oraz w górach. Powierzchownie powiedziane, a właściwie napisane ale z pewnością Polska ma się czym poszczycić jeśli o turystykę chodzi. Możemy liczyć na doskonałe połączenia jeśli chodzi o publiczny transport, mnóstwo szlaków i dróżek będących wspaniałym rozwiązaniem na piesze wycieczki, jak i wiele innych sposobów przemieszczania się, które są mniej i bardziej atrakcyjne.

Wakacje nad morzem z dzieckiem czy w górach?

Nadmorskie miejscowości dają nam poznać czym jest plaża, morze, piękne zachody słońca, pieczona ryba w knajpce. Najbardziej popularnymi miejscowościami są oczywiście Gdańsk, Gdynia, Sopot, Augustów, Władysławowo, Hel, Świnoujście i Kołobrzeg to najczęściej wybierane nadmorskie miejscowości. Oczywiście zamiast całodziennego wylegiwania się na piasku mamy szereg innych możliwości takich jak: zwiedzanie muzeów, małych, ciekawych wiosek, latarń morskich. Szczególnie polecane są wycieczki promem i statkami przypominającymi te z filmów o piratach.

Mazurskie miasteczka są równie ciekawe- zamiast morza, mamy Krainę Wielkich Jezior na których możemy pływać kajakami, rowerkami wodnymi, małymi łódkami, skuterami wodnymi , czy wielkimi jachtami. Wszystko zależy od tego jak widzimy nasze wymarzone wakacje. Ciekawych miejsc jest tam mnóstwo- lasy, parki, pałace, dworki, mnóstwo turystycznych szlaków. Jednak najbardziej atrakcyjne są jeziora i postawione na nich śluzy, gdzie podczas spaceru możemy podziwiać czym jest ta wielka woda.

Na samym południu, gdzie Polska graniczy z Czechami, Słowacją oraz Ukrainą mamy wielkie pasma górskie. W zależności od tego jakie wysokości nas interesują, możemy zaplanować sobie ciekawą wycieczkę. Polskie góry możemy podzielić na Góry Świętokrzyskie, Karpaty ( do których zaliczamy Tatry, Pieniny, Gorce i inne) oraz  Sudety. Pamiętajmy by planować wycieczki adekwatne do swoich możliwości aby nie trzeba było dzwonić po GOPR, czyli Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze.

Jednak polska turystka nie ogranicza się tylko do pięknych krajobrazów. Jak wiemy nasz kraj jest krajem, który budowała historia. Dlatego też możemy zobaczyć tutaj budynki z czasów baroku, aż do naszych obecnych, nowoczesnych budowli. Nie zapominajmy więc o pięknych kamienicach, które przeżyły wiele ciekawych momentów. Jednak możemy łączyć przyjemne z pożytecznym i idąc na wycieczkę ciekawym szlakiem, zwiedzać miejsca przepełnione historycznymi wydarzeniami.