NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Jakie atrakcje wybrać latem w Zakopanem?

0

Zakopane jest nie bez powodu uważane za zimową stolicę Tatr. Tymczasem na terenie tego wyjątkowego miasta znajduje się mnóstwo atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu tym gościom, którzy odwiedzają je latem. O jakich atrakcjach mowa? Co warto zobaczyć w Zakopanem w porze letniej?

Dlaczego warto wybrać się do Zakopanego latem?

Już od początku maja w Zakopanem pojawia się coraz więcej turystów. Większość z nich przyjeżdża zaledwie na kilka dni, ale to wystarczy, by stolica Podhala rozpoczęła przygotowywania do sezonu letniego.

Dlaczego wyjazd do Zakopanego w porze letniej to świetny pomysł? Po pierwsze, Tatry i okolice o tej porze roku wyglądają bajecznie. Niektóre tatrzańskie szczyty z początkiem maja mogą być jeszcze przyozdobione śniegiem, co z pewnością dodaje im uroku. Po drugie, stolica polskich Tatr to idealna miejscówka dla rodzin z dziećmi. Koniec zimy oznacza wyższe temperatury za oknem, a to przekłada się na możliwość całodziennego zwiedzania miasta. Wreszcie w porze letniej otwiera się mnóstwo punktów gastronomicznych, handlowych i przede wszystkim kulturalnych.

Co warto zobaczyć w Zakopanem w porze letniej?

Jakie letnie atrakcje w Zakopanem czekają na turystów? Jest ich całkiem sporo. Oto kilka najciekawszych z nich:

 • Giewont– charakterystyczna sylwetka „śpiącego rycerza” od dziesięcioleci przyciąga tatrzańskich turystów. Stała się ona wręcz wizytówką tego miasta, którą zdecydowanie warto zobaczyć.
 • Kasprowy Wierch– to kolejny punkt, który obowiązkowo należy zobaczyć. Na szczyt można dojść pieszo lub wjechać kolejką. W jednym i w drugim przypadku czekają nas niesamowite widoki.
 • Baseny i Termy Tatrzańskie– w bliskim sąsiedztwie Zakopanego (a także w samym mieście) znajduje się wiele obiektów przeznaczonych dla miłośników gorących i nie tylko kąpieli.
 • Morskie Oko– trudno wymieniać letnie atrakcje w Zakopanem, nie wspominając o tym przepięknym, polodowcowym jeziorze. Można tam dojść pieszo lub wjechać fasiągiem.
 • Dolina Bachledowa – to mniej znane miejsce wśród miłośników Zakopanego, aczkolwiek również i ono powinno znaleźć się w naszych turystycznych planach. Jedną z największych atrakcji Doliny jest możliwość spacerowania wśród wierzchołków drzew.
 • Dolina Kościeliska– to przepiękne miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom klasycznych, tatrzańskich krajobrazów.

Jak widać, atrakcje letnie w Zakopanem to niezwykłe miejsca, dzieła natury, ale też obiekty rekreacyjne, wśród których każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie i swoich bliskich.

Lato czy zima – kiedy najlepiej wynająć apartament w Zakopanem?

0

Wybór odpowiedniego terminu na wynajęcie apartamentu w Zakopanem może mieć kluczowe znaczenie dla udanego wypoczynku w Tatrach. Czy lepiej zdecydować się na letnie miesiące, kiedy malownicze szlaki górskie rozkwitają bogactwem barw, czy może zimę, gdy Zakopane staje się rajem dla miłośników sportów zimowych? Odpowiedź na to pytanie zależy nie tylko od preferencji turystycznych, ale także od indywidualnych oczekiwań i upodobań.

Apartament w Zakopanem – uroki lata vs zimy

Wynajmując apartamenty w Zakopanem, przed turystą staje poważne pytanie – lato czy zima? Oba okresy mają swoje unikalne uroki, przyciągając różne grupy entuzjastów. Lato otwiera przed podróżnymi malownicze szlaki górskie, zachwycające bujnością przyrody i możliwościami aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Z drugiej strony zima przemienia Zakopane w prawdziwą krainę śniegu, gdzie miłośnicy sportów zimowych mogą poddać się urokowi białego puchu. Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie uroków obu pór roku:

Lato:

 • Malownicze szlaki górskie z widokiem na Tatry.
 • Możliwość uprawiania różnorodnych sportów, takich jak wspinaczka, rower czy kajakarstwo.
 • Festiwale kultury góralskiej i koncerty plenerowe.
 • Sprzyjająca aura dla rodzin z dziećmi i osób ceniących spokojniejszy wypoczynek.

Zima:

 • Fantastyczne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardu.
 • Malownicze stoki narciarskie, takie jak Kasprowy Wierch czy Nosal.
 • Klimatyczne kąpiele w termach po dniu na stoku.
 • Zimowe festiwale, koncerty i tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe.

Dlaczego wynajem apartamentu w Zakopanem to dobry pomysł na odpoczynek?

Wynajem apartamentu w Zakopanem to doskonały pomysł dla tych, którzy pragną unikalnego i komfortowego doświadczenia w sercu polskich Tatr. Apartamenty oferują nie tylko prywatność, ale także elastyczność planowania dnia, dzięki własnej przestrzeni do gotowania, relaksu i odpoczynku. To idealne rozwiązanie zarówno dla rodzin, które chcą cieszyć się wspólnym czasem, jak i dla par czy indywidualnych podróżników, szukających spersonalizowanego podejścia do wypoczynku.

Jednym z polecanych miejsc noclegowych w Zakopanem jest Villa Top, która wyróżnia się nie tylko elegancją i komfortem, ale także dogodną lokalizacją blisko centrum miasta. Oferując apartamenty o różnych standardach, nieruchomość spełnia oczekiwania zarówno wymagających podróżnych, jak i tych, którzy cenią sobie kameralną atmosferę. Wynajem apartamentu w tak urokliwym miejscu to nie tylko komfort, ale także szansa na pełne doświadczenie atmosfery w tej lokalizacji.

Pomóżmy owadom zapylającym!

0

Owady zapylające są jednym z fundamentów ekosystemów, mówi się wręcz, że co trzecia łyżka jedzenia powstaje właśnie dzięki nim. To prawda – 80% roślin w Polsce potrzebuje zapylaczy, aby owocować. Tymczasem ich populacja każdego roku spada, a wiele gatunków znajduje się na skraju wyginięcia.

Co możemy zrobić? Jak pomagać zapylaczom w sposób indywidualny i zorganizowany? Na te pytania odpowiedzi starają się udzielić ekolodzy, naukowcy i politycy na całym świecie. Od Unii Europejskiej, wdrażającej inicjatywę UE na rzecz owadów zapylających (EU Pollinators Initiative) po właścicieli działek, rzadziej koszących trawniki i wydzielających choć skrawek terenu na hotel dla owadów. Wszyscy są zgodni – dla bezpieczeństwa żywnościowego i utrzymania różnorodności ekosystemów musimy robić jak najwięcej i jak najszybciej.

Viessmann, wiodący producent systemów grzewczych, włącza się do tych działań. Działania proekologiczne wynikają wprost z Polityki Jakości firmy, w których zapisano poszanowanie środowiska naturalnego i jego zasobów. Pomoc owadom zapylającym wpisuje się w tą ideę. W ramach współpracy z Fundacją Ekologiczną Pszczoła Musi Być firma Viessmann planuje akcje edukacyjne, prowadzone między innymi za pośrednictwem Internetu, uświadamiające skalę zagrożeń i promujące działania na rzecz zapylaczy, które każdy może podjąć na miarę swoich możliwości. Wśród planowanych aktywności Viessmann i Fundacji wymieniana jest także pomoc w zakładaniu łąk kwietnych, stawianie domków dla owadów.

We współpracy z Fundacją została założona również pasieka ekologiczna Viessmann.

Pasieczysko znajduje się na Warmii, w regionie słynącym z czystego powietrza. Obecnie stoi w nim pierwsze pięć drewnianych, lipowych uli, ozdobionych firmowymi kolorami z logo Viessmann. Ule są zamieszkałe – w każdym z nich rezyduje już nowa pszczela rodzina. Tak więc wiosną możemy spodziewać się, że z uli wylecą pszczoły, by zapylać okoliczne łąki i pola. Co ważne, pasieka prowadzona jest w sposób ekstensywny, czyli nie jest nastawiona na pozyskiwanie miodu i cele komercyjne. Celem jest przede wszystkim dobrostan pszczół, umożliwienie im jak najlepszego rozwoju i wprowadzanie do środowiska kolejnych rodzin pszczelich.

Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności ekologicznej. Tego typu akcje są przykładem naszych działań edukacyjnych i zaangażowania w pogłębianie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

 – mówi Sebastian Walerysiak, Prezes Viessmann Polska – Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problemy współczesnego świata i jednocześnie pokazać, że dysponujemy gotowymi rozwiązaniami, które wspierają walkę o przestrzeń życiową dla przyszłych pokoleń.

O firmie Viessmann

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. To rodzinne przedsiębiorstwo zostało założone w 1917 r., zatrudnia 12 000 pracowników, a obrót grupy kształtuje się na poziomie 2,25 miliarda euro.

Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 kW do 120 MW, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.

Kontakt:
Dział Marketingu,
marketing@viessmann.pl
www.viessmann.pl

O Fundacji Pszczoła Musi Być

Fundacja Ekologiczna Pszczoła Musi Być jako cele statutowe wskazuje ochronę środowiska naturalnego i zwiększanie populacji zwierząt, w tym owadów zapylających. Kładzie szczególny nacisk na działalność informacyjną i edukacyjną społeczeństwa w zakresie znaczenia zrównoważonego rozwoju, bioróżnorodności, budowania świadomości ekologicznej i konsumenckiej.

Kontakt: Jakub Sobeczek,
kontakt@pszczolamusibyc.pl
www.pszczolamusibyc.pl

 

Jeśli wakacje w babskim gronie, to tylko…. obóz dla dziewczyn!

0

Na rynku turystycznym jest mnóstwo ofert wyjazdów, jednak są takie, które skradną serce każdej dzieczynki i dziewczyny! To takie wyjazdy, gdzie nie będzie chłopców, a tylko babskie grono! Wiele młodych dam ceni sobie takie towarzystwo, zatem obóz dla dziewczyn cieszy się powoidzeniem. Są takie wyjazdy dla dzieci (od siedniu do dwunastu lat) oraz dla młodzieży (od trzynastu do osiemnastu lat). Uczestniczkami tego wyjazdu są zwykle panienki w wieku od ośmiu do trzynastu lat, czyli w  okresie, kiedy “babski świat” jest dla nich najciekawszy, a z chłopcami już lub jeszcze trudno im się dogadać. Bo małe dziewczynki np. sześcioletnie bawią się zarówno z dziewczynami, jak z chłopakami, natmiast panny powyżej tzrynastu lat już chętnie w swym otoczeniu widzą nie tylko koleżanki, ale też kolegów 🙂 Także obóz dla dziewczyn jest pomyślany głównie o tej grupie wiekowej – gdy z chłopcami dziewczętom najtrudniej przebywać i się dogadywać 🙂 Dla chłopaków w tym czasie są organizowane zaś boys campy – czyli wyjazdy tylko chłopięce.

Jak bezpiecznie wybrać?

Większość obozów (https://www.kogis.pl/obozy) dla dziewczyn różni się od siebie tak naprawdę tylko tytułem i lokalizacją. Program tematyczny jest praktycznie taki sam we wszytki ofertach obozu dla dziewczyn, a przynajmniej bardzo zbliżony. Rodzice i dzieci, którzy muszą podjąć decyzję, którego organizatora obozu dla dziewczyn wybrać mają prawdziwy dylemat. W takiej sytuacji warto sprawdzić organizatora i wybrać najlepszego. Biuro powinno mieć już za sobą wiele udanych sezonów, posiadać wpis do rejestru organizatorów i pośredników turystycznych oraz posiadać certyfikat gwarancji turystycznej. Ważną kwestią jest, aby każdy obóz dla dziewczyn zostały zgłoszony do kuratorium. Można sprawdzić czy dany obozu dla dziewczyn został zgłoszony do kuratorium poprzez uzyskanie od organizatora numeru zgłoszenia.

Panie wychowawczynie na obozie dla dziewczyn

Dobrze dobrana kadra jest przepisem na udany obóz dla dziewczyn. Wychowawcami tego obozu powinny być osoby stale współpracujące z biurem, oczywiście kobiety, najlepiej młode, znające się na obecnych trendach. Zapisując dziecko na obóz dla dziewczyn należy dopytać sprzedawcę turystycznego o zakwaterowanie. Pensjonat powinien posiadać pozytywną opinie ze straży pożarnej. Najlepiej gdyby każdy pokój miał swoją łazienkę. Dobrze gdyby ośrodek posiadał np. basen, ściankę wspinaczkową lub inny rodzaj atrakcji. Ważna jest też bliskość plaży lub innych terenów rekreacyjnych. Dziewczyny w ten sposób na pewno w pensjonacie nie będą się nudzić. Warto wybrać najlepszy wyjazd, z atrakcyjnym programem.

Co będą robić uczestniczki obozu dla dziewczyn?

W programie obozu dla dziewczyn jest mnóstwo zajęć kreatywnych, plastycznych i muzycznych. Dziewczyny uwielbiają robić plastyczne arcydzieła, lapić, wycinać, twaorzyć, ale też budować, sklejać, odkrywać, badać. Dlatego takich zajęć zwykle jest sporo – dziewczynki nie tylko mają warsztaty z decoupage czy quillingu, ale też budują budki dla ptaków czy biorą udział w ciekawych zajęciach sportowych, jak łucznictwo, kajaki, rowery, gra w lacrosse czy archery tag.

Na obozie dla dziewczyn organizowanym nad jeziorem lub morzem jest również czas na plażowanie, plotkowanie i kąpiele wodne. W końcu w wakacje trzeba porządnie odpocząć. Dziewczyny trzeba też rozruszać, dlatego w programie na obozie dla dziewczyn oprócz zajęć typowo dziewczyńskich organizowane są rozgrywki sportowe. Wychowawcy na obozie dla dziewczyn starają się zawsze urozmaicać program wprowadzając np. elementy zumby, tańca albo fitnessu. W obozie dla dziewczyn organizowane są różne wycieczki. Najfajniejsze i najbardziej lubiane wyjazdy to te do aquaparków, luna parków i innych atrakcyjnych miejsc.

Wyjazd na obóz dla dziewczyn to super sprawa. Na obóz dla dziewczyn mogą jechał zarówno małe dzieci jak i starszaki. Organizatorzy posiadają ofertę dla obu kategorii wiekowych. Na obozie dla dziewczyn można zawrzeć nowe znajomości, które potrafią przerodzić się w prawdziwą przyjaźń. Obóz dla dziewczyn organizowany jest w różnych częściach Polski. Najfajniejsze są jednak te nad morzem i nad jeziorem, gdyż tam dziewczynki mogą skorzystać w bardzo wielu atrakcji i sportów wodnych.

 

Wypoczywaj i nabieraj sił

0

Obecne czasy są bardzo trudne i wymagające, jednak warto pamiętać, że wypoczynek i relaks jest także bardzo potrzebny do odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu.

Mazury? Brzmi cudownie!

Mazury są miejscem wyjątkowym o każdej porze roku, gdyż kontakt z naturą potrafi zdziałać cuda dla naszego zmęczonego organizmu. Zapraszamy wszystkich do Jabłoń Lake Resort, który zadba o Państwa bezpieczny pobyt i atrakcje, które są zawsze na najwyższym poziomie. Odwiedzając nasz obiekt możesz mieć pewność, że stosujemy się do wszelkich wytycznych, które bez problemu spełniamy, gdyż dobro i zadowolenie naszych gości jest dla nas sprawą priorytetową.

Podróżuj po Polsce autobusami! Odwiedź województwo zachoniopomorskie, m.in. Wałcz. Dojedziesz tam na pks wałcz. Zwiedzaj piękną Polskę i jej miasteczka dzięki połączeniom autobusowym obsługiwanym przez firmę Sindbad.

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Na bieżąco dezynfekujemy wszystkie miejsca wspólne, między innymi ladę w recepcji, klamki, blaty, stoliki w restauracjach. Bezpieczny wypoczynek to także wzmożona kontrola i czujność podczas wykonywania zabiegów w strefie SPA. Nasi specjaliści są odpowiednio przygotowani i wyposażeni w środki ochrony osobistej, jednak zapewniamy, że nie odczują Państwo żadnych niedogodności, a czas podczas relaksu w strefie SPA będzie niezmiennie na wysokim poziomie. https://jablon-resort.pl/bezpieczny-resort/ to miejsce, gdzie możecie miło spędzić czas z rodziną, drugą połówką lub podczas spotkań służbowych. Zapewniamy, że na każdym kroku dbamy o bezpieczeństwo i komfort pobytu naszych gości. Jesteśmy odpowiednio przeszkoleni i przygotowani na każdą sytuację. Wierzymy w to, że stosowanie się do wszelkich wytycznych znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia się, więc z jeszcze większą starannością przygotowujemy Państwa pokoje do pobytu w nich. Posiadamy nowoczesne sprzęty i środki czystości, które dokładnie dezynfekują i zapewniają bezpieczny wypoczynek.

A może wybierzecie się na grzyby?

Pamiętajcie, że Mazury są pięknym miejscem, a jesień to wyjątkowy czas w naszym ośrodku. Można wybrać się na wycieczki rowerowe, które wiodą pięknymi leśnymi ścieżkami. Grzybobrania to także bardzo ważny element pobytu u nas w okresie jesiennym. Dbamy o naszych klientów, którzy są dla nas najważniejsi, ciągle udoskonalamy swoją ofertę, rozszerzając ją i biorąc pod uwagę Państwa sugestie i oczekiwania tworzymy coś wyjątkowego. Obecny czas jest dość trudny, ale my zapewnimy Państwu taką atmosferę, że wrócicie szczęśliwi i wypoczęci.

Czym jest snycerstwo – rzeźby w drewnie Grzegorza Michałka

0

Snycerstwo, czyli rzeźbienie w drewnie, to rodzaj rzemiosła artystycznego charakterystycznego przede wszystkim dla sztuki ludowej. Choć dziedzina sztuki zdobniczej ma bogatą tradycję i rozwinęła się już w starożytności, po dziś dzień jest obecna w architekturze, aranżacji wnętrz i ogrodów. Do współczesnych przedstawicieli rzemiosła snycerskiego należy Grzegorz Michałek, artysta z Wisły.

Każdy, kto był choć raz na Podhalu, z pewnością bardzo dobrze rozpoznaje cechy zakopiańskiego stylu. Misterne zdobienia w drewnie są bardzo charakterystyczne i oryginalne. Wykonywane ręcznie za pomocą dłut pobijanych knyplem rzeźby w drewnie to przykład artystycznego rzemiosła ludowego, które można określić jako ponadczasowe. Choć snycerstwo rozwinęło się już w starożytności i w średniowieczu, również dzisiaj tradycyjna sztuka rzeźbiarska znajduje swoich odbiorców i zachwyca wyjątkowością.

Do wybitnych przykładów starej sztuki snycerskiej można zaliczyć między innymi Krucyfiks Gerona, Ołtarz Wita Stwosza w Krakowie czy ornamentykę zakopiańskich willi projektowanych przez Stanisława Ignacego Witkiewicza. Do współczesnych artystów rzeźbiących w drenie należy Grzegorz Michałek. Jego sztuka jest określana jako etnodesign zakorzeniony w kulturze ludowej i duchowej Karpat.

Grzegorz Michałek – rzeźby w drewnie i snycerstwo

Pracownia Rzeźby JanosikArt Grzegorza Michałka znajduje się w Wiśle. Jej dorobek skupia się na szeroko pojętym snycerstwem ludowym. Jak informuje jej założyciel, realizowane projekty są odpowiedzią na oczekiwania oraz zapotrzebowanie współczesnych odbiorców. artysta wychodzi naprzeciw pomysłom swoich klientów, wykonując ręcznie rzeźbione balustrady, stylizowane meble, rzeźby, rozety i ornamenty.

Rzeźby w drewnie Grzegorza Michałka to autorskie projekty dopasowywane do przestrzeni, w jakiej mają się znaleźć. Zaliczają się tu rzeźby w drewnie wykonywane z myślą o ozdabianiu przestrzeni parków, ogrodów oraz wnętrz.

Snycerski dorobek artysty to kultywacja starego rzemiosła. Pracownia kładzie nacisk na na ręczną obróbkę drewna za pomocą rąk i dłut. Każda rzecz powstająca w JanosikArt jest unikatowa i posiada swój własny, niepowtarzalny charakter. Są to między innymi niecodzienne balustrady, rozety solarne i inne ornamenty, które są projektowane oraz wykonywane na potrzeby konkretnych aranżacji.

W twórczości Grzegorza Michałka można odnaleźć odniesienia do tradycyjnej sztuki ludowej, stylu zakopiańskiego, a także niecodzienne nawiązania do, jak czytamy na stronie Pracowni, szamańskich praktyk rytualnych. Artysta odchodzi od akademickich konwencji artystycznych, poszukując własnych ścieżek i tworząc spontaniczne rzemiosło dopasowane do określonych potrzeb.

Domki letniskowe nad morzem – wypoczynek wśród natury

0

Wakacje to okres, w którym staramy się jak najlepiej wypocząć, by naładować baterię na kolejny sezon pracy lub uczęszczania do szkoły. Jedni z nas wolą wakacje w Polsce, inni wybierają zagraniczne eskapady. Niektórzy preferują luksusowe hotele, inni wolą kontakt z naturą i lokalizacje stawiają ponad hotelowe baseny. Ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących bliskości natury, dobrej lokalizacji i atrakcyjnych cen są domki letniskowe nad morzem.

Morze Bałtyckie – popularniejsze z roku na rok

Choć Polska nie należy do światowych, wakacyjnych bestsellerów, nie możemy narzekać na małe zróżnicowanie krajobrazu i krain geograficznych. Morze, góry, lasy, jeziora – często zapominamy w jak bardzo bogatym w faunę i florę miejscu żyjemy. Na szczęście badania pokazują, że z roku na rok coraz chętniej wybieramy lokalne kurorty. Zainteresowanie turystów przekłada się na wyższe standardy oferowanych miejsc noclegowych. A te można podzielić na kilka rodzajów: hotele, pensjonaty, prywatne kwatery, domki letniskowe, apartamenty.

Jaki rodzaj noclegu wybrać dla siebie?

Zastanówmy się chwilę nad zaletami każdego z rodzaju noclegów, tak, by optymalnie wybrać miejsce pod preferowany rodzaj aktywności.

Hotele – jedną z niewątpliwych zalet nocowania w hotelu jest obsługa, infrastruktura (w tym siłownie, basen, często spa) oraz standard pokoi. Hotele bywają jednak drogie, i nie zapewniają tak bliskiego kontaktu z naturą jak wielu by oczekiwało.

Pensjonaty – to forma noclegu z nastawieniem na większą separacje od dużych skupisk ludzi, na pewno są bardziej kameralne, często bardzo dobrze położone. Pensjonaty bardzo często oferują również lokalną kuchnie. Natomiast dłuższy pobyt w pensjonacie może oznaczać znaczny wydatek.

Domki letniskowe – domki letniskowe nad Bałtykiem to bardzo popularne rozwiązanie wśród turystów szczególnie w okresie letnim. Oferują atrakcyjne położenie wśród natury, pozwalają komfortowo wypoczywać całą rodziną, a dodatkowo nie drylują portfela w takim stopniu jak hotele, czy pensjonaty.

Apartamenty – apartamenty na wynajem są ciekawą alternatywą dla hoteli, ale raczej w kontekście podróży do dużych miast, najczęściej w kontekście biznesowym. Rzadko zdarza się, by prywatny apartament był położony w bliskiej odległości od morza, choć takie też występują.

Gdzie nocować podczas wakacji?

Jak to często bywa – wybór idealnej formy zakwaterowania podczas wyjazdu wakacyjnego powinien być indywidualny. W przypadku wyjazdów rodzinnych, z nastawieniem na obcowanie wśród natury, hotel sieciowy nie będzie raczej pierwszym wyborem. Jeśli zależy nam na atrakcyjnych cenach i lokalizacji, warto zastanowić się nad rezerwacją domków letniskowych. Wszystko zależy jednak od indywidualnych preferencji gości.

Rodzinne Boże Narodzenie na Mazurach ­– niezapomniane święta  w otoczeniu bliskich i natury

0

Wielkimi krokami zbliżają się święta, a wraz z nimi czas intensywnych przygotowań. Sprzątanie, gotowanie, kupowanie prezentów, zapraszanie gości – tradycyjne Boże Narodzenie niezaprzeczalnie ma w sobie wiele magii, jednak czasem może być bardzo kłopotliwe i męczące. A może w tym roku spędzić je nieco inaczej? Mamy ciekawą propozycję!

Odpocznij

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zazwyczaj zaczynamy już na początku grudnia. To czas intensywnych porządków, mycia okien, prania firanek i nabłyszczania podłóg. Później przychodzi kolej na dekorowanie mieszkania świątecznymi akcentami, ubieranie choinki, zakupy oraz  gotowanie, pieczenie i podawanie do stołu. Moment wielkiego świętowania zbliża się wielkimi krokami, a później … mija niepostrzeżenie, pozostawiając po sobie pamiątkę w postaci sterty naczyń do pozmywania. Czujesz, że w tym roku potrzebujesz odmiany? Chcesz, aby święta minęły spokojnie i rodzinnie, bez pochłaniających wiele czasu i męczących przygotowań? Marzy Ci się kontakt z naturą i całkowity relaks z dala od codziennych obowiązków? Ośrodek wypoczynkowy GAWRA w Wiknie na Mazurach doskonale rozumie Twoje potrzeby.

Spędź czas z najbliższymi

Przyjeżdżając tutaj w okresie świątecznym musisz zatroszczyć się jedynie o wcześniejszy zakup prezentów dla najbliższych – o całą resztę zadba personel Ośrodka. Do wyboru masz nowoczesne, przytulnie urządzone pokoje. Do dyspozycji gości pozostaje również Restauracja, w której serwowane są posiłki, w tym uroczyste, świąteczne obiady i kolacje oraz wieczerza wigilijna. Bez konieczności gotowania, zmywania naczyń czy sprzątania po posiłku można skupić się na prawdziwym, głębokim przeżywaniu tego niezwykłego czasu. Nie zabraknie również atrakcji, takich jak tradycyjny kulig z pochodniami. Dzieci będą mogły skorzystać z szerokiej oferty strefy zabawy, miło spędzając czas z rodzicami lub nowo poznanymi rówieśnikami. Tych kilka dni z dala od zgiełku miasta, spędzonych w inny niż zazwyczaj sposób może być źródłem prawdziwego odpoczynku i zacieśnienia rodzinnych więzów.

Skup się na swoich potrzebach

Dzięki temu, że zaoszczędzimy czas, który w domu poświęcilibyśmy na przygotowania, możemy skoncentrować się na własnych potrzebach i w pełni się zrelaksować. Z pewnością pomoże w tym bliskość natury i zimowe spacery po okolicy. Możemy również skorzystać ze Strefy Wellness & SPA, rozpieszczając swoje zmysły oraz ciało w saunie, podczas masażu czy indywidualnie dobranego zabiegu kosmetycznego. Natomiast nadmiar świątecznych kalorii spalimy na siłowni lub w Strefie Fitness.

Połącz tradycję  z nowoczesnością

Pobyt w hotelu podczas świąt nie wyklucza możliwości spędzenia tego czasu w tradycyjny sposób. Nawet jeśli jesteśmy daleko od domu, możemy zjeść uroczystą, wigilijną kolację i świąteczny obiad czy posłuchać kolęd. A jeśli zależy nam na bliskości rodziny, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy zorganizowali bożonarodzeniowy wyjazd z większym gronie. To mogą być naprawdę wyjątkowe święta, podczas których poczujemy się jak wyjątkowi goście i które będziemy jeszcze długo wspominać. A być może…staną się początkiem całkiem nowej, rodzinnej tradycji?

Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy do wykonania zdjęć i filmów z powietrza?

0

Zdjęcia z drona to usługa, która stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Wykonuje się w ten sposób nie tylko dokumentacje, zdjęcia przyrody, czy fotografie do celów technicznych, ale również fotografie okolicznościowe, jak na przykład śluby, wesela i podobne okazje. Fotografie i filmy wykonywane z drona pozwalają na osiąganie wspaniałych efektów, które w znacznej mierze uatrakcyjniają pamiątkowe albumy. Popularność tego rodzaju zdjęć jest obecnie na tyle duża, że specjalizuje się w nich coraz więcej firm i fotografów. Decydując się na zaangażowanie w wykonanie zdjęć z drona, aby uzyskać jak najwyższą jakość, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Jakim sprzętem dysponuje firma?

Pierwszą z ważnych kwestii, na jakie należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności jest to, jakim sprzętem dysponuje firma, którą planuje się zatrudnić. Zarówno specyfikacja używanych dronów, jak i samego sprzętu fotograficznego i filmowego mają bardzo duży wpływ na jakość otrzymanych zdjęć i filmów. Bardzo wysokiej klasy drony oferują bardziej stabilny obraz, pozbawiony niepotrzebnych zakłóceń, co ma znaczenie zwłaszcza jeżeli wykonywane są filmy z drona. Oprócz dronów należy również zwrócić baczną uwagę na to, jakim sprzętem fotograficznym i filmowym dysponuje firma, czy jest on dostosowany do pracy z drona i czy zapewnia odpowiednią jakość zdjęć i nagrań.

Sprawdzenie portfolio

Bardzo dobrym sposobem na sprawdzenie tego, jakiej jakości filmy i zdjęcia z powietrza wykonuje dana firma jest bliższe zapoznanie się z portfolio. Można dzięki temu przyjrzeć się lepiej realizacjom danego usługodawcy i ocenić je pod kątem jakości i tego, czy odpowiadają oczekiwaniom. Należy jednak pamiętać, że portfolio to najczęściej zbiór prac najbardziej udanych, którymi firma zajmująca się filmami i fotografią chce się pochwalić przed potencjalnymi klientami i nie oddaje w pełni tego, czym faktycznie się zajmuje. Aby uzyskać pełniejszy obraz działalności danej firmy, należy użyć popularnych narzędzi internetowych do wyszukania większej ilości realizacji.

Warto pamiętać, że profesjonalna usługa to nie tylko dobry sprzęt, ale przede wszystkim wykwalifikowany operator.

Jakiego typu realizacje wykonują?

Istotną kwestią, której nie warto pomijać jest również to jakiego typu realizacje wykonują firmy z którymi zamierza się współpracować. Zdjęcia i filmu z drona to usługa, która znajduje zastosowanie w wielu gałęziach kultury i gospodarki, co przekłada się na różnego rodzaju techniki używane przez wykonawców. Warto pamiętać, że bardzo szeroka oferta firmy zazwyczaj nie oznacza wysokiej jakości, a najlepsi fotografowie i filmowcy najczęściej specjalizują się w wąskich dziedzinach.

Jakie firmy obsługują?

Ostatnią kwestią, którą należy sprawdzić decydując się na usługi firm realizujących filmy i zdjęcia z drona jest to, jakie firmy obsługują. Pozytywnym sygnałem może być na przykład stała współpraca z kilkoma firmami, co najczęściej świadczy o solidności i wysokiej jakości realizacji.

Piękno polskiej przyrody w zasięgu Twojej ręki – dzięki fototapetom!

0

Przyroda naszego kraju zasługuje na uznanie. I widać, że coraz bardziej ją doceniamy. Odkrywamy nowe zakamarki Polski, takie, które dotychczas pozostawały jakby w zapomnieniu. I bardzo dobrze, bo dzięki temu mamy okazję na cudowne przeżycia, piękne widoki i fenomenalne wyprawy. A kiedy będziemy chcieli mieć coś na pamiątkę tych wojaży, nie musimy znosić do domów rozmaitych bibelotów, które tyko zbierają kurz. Zdecydowanie lepszą opcją będzie ozdobienie naszej ściany jakimś typowo polskim widokiem, który zachwyca!

Fototapety jako najpopularniejsze naścienna ozdoba

Ostatnimi czasy popularność fototapet w naszym kraju bardzo wzrosła. Czym to jest spowodowane? Na pewno niebagatelne znacznie ma fakt, iż nie są one drogie, a stanowią ozdobę na wiele lat. Ponadto wzorów do wyboru jest bardzo dużo, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Zamontowanie owej dekoracji nas ścianie także nie powinno sprawić nikomu problemu.

Sprawdźmy zatem, jak piękno polskiej przyrody przekłada się na ciekawe modele fototapet, które cieszą się niemałym zainteresowaniem wśród odbiorców.

Jednymi z bardziej popularnych egzemplarzy są te przedstawiające wybrzeże Bałtyku. Czasami widziane jest za dnia, niekiedy zaś wieczorową porą lub w nocy. Takie rozwiązania aranżacyjne świetnie wkomponują się w przestrzeń rodzinnego pokoju dziennego, przedpokoju (który stanowi wszak wizytówkę całego domu) czy też sypialni, w której możemy wypocząć.

Ale Polska to także góry. Jeśli zatem ktoś jest ich fanem, może pozwolić sobie na ich codzienne oglądanie z wygodnej kanapy. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model fototapety przedstawiającej ośnieżone szczyty górskie (a wersji do wyboru jest naprawdę wiele), a potem umieścić go na ścianie. Efekt finalny na pewno okaże się zachwycający!

Cudowne zakątki naszego kraju to także mazurskie jeziora czy kaszubskie lasy. Warto pomyśleć  o tym, by znalazły się one w naszych czterech ścianach, które będą dzięki nim naprawdę stylowe i niebanalne.

Mnóstwo możliwości aranżacyjnych

Pamiętajmy o tym, że fototapety sklep ma w swojej ofercie występujące w wielu rozmiarach. Jedni klienci poszukują bowiem ciekawej dekoracji do niedużego przedpokoju, inni natomiast mają za zadanie ozdobienie obszernego pokoju dziennego.

A jak kształtują się ich ceny? Z punktu widzenia kupującego bardzo dobrze. Taką ozdobę naścienną można mieć już za kilkadziesiąt złotych. To niedużo, jeśli weźmie się pod uwagę to, że gdy jest dobrze dobrana, potrafi zamienić nawet zwyczajną, niezbyt interesującą przestrzeń w prawdziwą oazę piękna.

Zachwycać się polską przyrodą pragniemy w plenerze, to całkiem naturalne. Nie zawsze jednak możemy przebywać na łonie natury. Ale od czego są modne fototapety, dzięki którym obserwujemy piękno polskiej flory i fauny we wnętrzu własnego domu?